Czy golenie jest seksi?

Czy golenie jaj jest seksi?

Odpowiedź może bardziej lub mniej rozbudowana, ale to zależy. W OvO wierzymy, że seksi jest dbanie o siebie, higiena i zdrowe życie seksualne. Jeśli jeden z tych czynników zahacza o golenie jaj, to jak najbardziej jesteśmy na tak. Na potrzeby tego artykułu, zacznijmy od za i przeciw a końcową decyzję zostawimy Tobie i Twojej partnerce.

 

Komfort przede wszystkim.

Nie myśl o sobie źle, jeśli nie uważasz, że golenie jaj jest seksi. To nie o to chodzi, byś narzucał sobie niezgodne z Twoim poglądem przekonania. Jeśli nie czujesz się komfortowo z goleniem jaj, jest to jak najbardziej okej. Ważne, żebyś zadbał o higienę podczas stosunku, a jeśli jajka cię swędzą, możesz zawsze przyciąć włoski. 

 

Zapytaj partnerki.

Ona jak nikt inny zna Twoje okolice intymne. I warto, żebyś uszanował jej zdanie w swojej codziennej pielęgnacji. Jeśli uprawiacie seks oralny, Twoje włosy mogą drażnić jej misternie pielęgnowaną cerę lub usta. Zapytaj jej na spokojnie, co o tym sądzi. Myślimy, że znajdziecie kompromis. Od wymiany zdań jest zawsze w związku goręcej. 

 

Dbaj o higienę.

Często zapominamy, że nasze jaja to siedlisko bakterii. Niestety, pot sprzyja rozwojowi tych nieprzyjemnych wolnych zarodników. One lubią się chować między włosami i powodować podrażnienia. Zwłaszcza jeśli prowadzimy aktywny tryb życia. Czy dbanie o dobrostan jaj jest seksi? Uważamy, że jak najbardziej tak. 

 

Jest seksi, ale nie przed seksem.

Jeśli golisz jaja, nie rób tego chwilę przed seksem. Według badań (Oedenberg, 2016) ścięte na zero włosy mogą powodować stan zapalny, jeśli od razu spotkają się w bliskim zbliżeniu ze skórą partnerki. Jeśli się zaciąłeś i od razu zaczniesz uprawiać seks, rana może się rozjątrzyć.

Dlatego bezpieczniej jest przycinać włoski regularnie, np. trymerem. A jeśli wolisz na zero, trymer też zrobi robotę. Poczekaj jednak kilka godzin, zanim zaczniesz uprawiać seks, żebyś potem nie cierpiał na zaczerwienione i swędzące jaja. 

 

Dla niej i tak jesteś seksi.

Niezależnie od tego, czy ogolisz swoje jaja na zero, czy zostawisz krótką fryzurę, nikt Cię nie będzie oceniać. Pomyśl jednak o swoim komforcie psychicznym, zanim przystąpisz do misternej czynności usuwania włosów z jaj. Mężczyźni, którzy golą jaja regularnie opisują uczucie zaraz po ogoleniu jako zwiększenie pewności siebie i uczucie świeżości. Golenie jaj nie jest dla każdego, ale niesie za sobą wymierne korzyści. Więc może warto zaryzykować i chociaż spróbować? 

Jeśli dopiero myślisz o goleniu jaj, poznaj nasz trymer. Jest bezpieczną alternatywą dla jednorazowych maszynek, a całe podgolenie włosów zajmuje niecałą minutę. Dodatkowo ma latarkę, dzięki której nie ominiesz żadnego włosa i nie zrobisz sobie krzywdy.

To jak? Czy uważasz, że golenie jaj jest seksi?

 

Przeczytaj także: Czy warto golić swoje jaja?