Czy trzeba się golić przed pierwszym razem?

Czy golić miejsca intymne przed pierwszym razem?

Przed pierwszym seksem każdy z nas ma dużo wątpliwości. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu, więc warto zadbać o kilka szczegółów, które pomogą Tobie i partnerce czuć się bezpiecznie. Czy trzeba się golić przed pierwszym razem?

 

Nasuwa się więc pytanie, czy warto golić miejsca intymne przed pierwszym seksem?

Jeśli wewnętrznie nie czujesz takiej potrzeby, jest to zupełnie w porządku. Pierwszy raz jest wystarczająco stresujący. Ale daj nam chwile, żebyśmy mogli opowiedzieć ci o kilku plusach ogolenia miejsc intymnych przed pierwszym razem. Potem możesz zdecydować sam, czy chcesz gładkie jajka, czy 3-dniowy zarost, a może zostawić naturalny włos. 

 

Co dokładnie nas stresuje?

Przed pierwszym seksem zdecydowanie stresuje nas porażka i wyśmianie przez partnerkę. Nie do końca mamy w tym doświadczenie, a seks w realu nie wygląda jak ten z porno.

Dochodzi do tego obawa, jak wyglądają Twoje genitalia i jak partnerka je odbierze. Może się wydawać, że penis ma nietypowy kształt, jest za duży, za mały albo nijaki. To jest zupełnie niepotrzebne komplikowanie sprawy i nie powinieneś się tym przejmować. Sam zobaczysz, że gdy dojdzie do zbliżenia, jedyne co będzie się liczyć, to czułość między wami. No i umiejętności, które od tej pory zaczniesz szkolić.  

Jeśli golisz jaja regularnie, to oczywiście znasz już odpowiedź. A jeśli nadal się zastanawiasz, to możemy Ci trochę pomóc w rozterkach. 

 

W czym mogą pomóc nam ogolone jaja podczas pierwszego razu?

Wbrew pozorom, w kilku sprawach. Pierwsza z nich to zdecydowanie pewność siebie. Ogolone strefy intymne wydają się większe i „ładniejsze”. Jeśli dojdzie do seksu oralnego, nie będziesz się stresować, że partnerka zahaczy o Twoje włosy łonowe, lub uśmiechnie się do ciebie z włosem na zębach. Tego też nie chcemy, prawda?

Dodatkowo higiena. Będzie o nią łatwiej zadbać, jeśli ogolisz jaja przed seksem. Zniknie też ewentualny brzydki zapach i pot. Nawet jeśli w przypływie emocji nie zdążysz wziąć prysznica, ogolone jaja zdadzą egzamin świeżości. 

Dlatego uważamy, że warto zadbać o strefy intymne podczas pierwszej inicjacji seksualnej. Zadbane jaja to większa pewność siebie i mniej zmartwień, że coś może pójść nie tak. 

 

Zanim zdecydujesz się ogolić jaja, kilka wskazówek na dobry początek.

Jeśli nie robisz tego regularnie, zerknij do naszego samouczka (LINK). Przeprowadzi Cię przez tajniki golenia jajek, podpowie, czym ogolić klejnoty i jak się do tego zabrać. 

Przydatna wskazówka – ogol się co najmniej 12 godzin przed zbliżeniem, żebym uniknąć otarć świeżo ogolonej skóry. Niektóre choroby weneryczne przenoszą się właśnie przez drobne zranienia w okolicach intymnych.

Jeśli masz możliwość, ogol się wcześniej, żeby w panice nie zrobić sobie krzywdy. Jajka to naprawdę Formuła Jeden, jeśli chodzi o golenie. Jeśli nie masz czasu, partnerka się nie obrazi. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

 

Na koniec przypominamy – ogolone jaja to nie jest wszystko! 

Pamiętaj o zabezpieczeniach, jeśli nie planujesz potomstwa oraz myśl o chorobach przenoszonych drogą płciową. A podczas seksu (i po) zadbaj o swoją partnerkę. Niech poczuje się zaopiekowania. To najważniejsza rola mężczyzny po seksie, uwierz nam na słowo. 

 

Przeczytaj także inne porady na naszym blogu