Czy warto golić swoje jaja?

Czy warto golić swoje jaja? Jak golić jaja? | OvOMen.com

Czy warto golić swoje jaja?

To odwieczne pytanie nawiedza nasze myśli. Z jednej strony, golenie jaj nie należy do najłatwiejszych i ryzykowanie skaleczenia jest stosunkowo duże. A z drugiej, gładkie jaja to komfort na co dzień i dodatkowy czynnik poprawiający higienę. Nie oszukujmy się, czasem nie chce nam się golić. Siedzimy w swojej jaskini i mamy fazę jesiennego spowolnienia, to jest zupełnie okej. Ale czasem chcemy zabłysnąć i zaskoczyć naszą wybrankę serca gładkimi kulami. To jak w końcu jest – warto golić swoje jaja?

 

Statystyki pokazują, że warto.

Spójrzmy na badania naukowe. Udowodniono, że golenie jaj to większa higiena. Oprócz mniejszej ilości kłopotliwego zapachu łatwiej utrzymać florę bakteryjną skóry w ryzach. Złośliwi powiedzą, że tak nas stworzył wszechświat i że te włosy pełnią ważną rolę. Zdania są podzielone. Z jednej strony, włosy na jajach to pewnego rodzaju ochrona. Z drugiej, nie udowodniono, że ogolone jaja są gorsze, jeśli chodzi o skuteczność użycia, ani higienę. 

Co do płci pięknej obraz mamy klarowny — kobiety wolą jak jaja są ogolone (Gater, 2017). W badaniach, ponad 60% kobiet przyznało, że woli jak facet jest „tam na dole” gładki. Dodatkowo przystrzyżone owłosienie na jajka, to zwiększenie komfortu partnerki podczas seksu oralnego, a przy okazji wizualne wydłużenie przyrodzenia. Więc tak, ogolone prowadzą w rankingach. 

Golisz twarz, której dotyka partnerka. Może warto ogolić okolice intymne? Pogadaj z nią i zapytaj. To bardzo proste pytanie szybko zweryfikuje, czy myślicie o tym samym.

 

Ale czy warto szaleć tak?

Czasem nie warto. Kto nigdy nie zaciął się maszynką w jaja, niech pierwszy rzuci kamieniem. Ryzyko, które podejmujesz, goląc jaja na szybko, zawsze jest wysokie.

Źle ogolone jajka to trauma na najbliższe kilka dni. Nikt nie chce swędzącej, piekącej skóry, ocierającej się o bieliznę. Można zniechęcić się do tej czynności, to całkiem naturalne. 

Czasem chcesz ogolić jajka. Masz potrzebę, czas i wolną łazienkę. Świetnie! Jeśli masz 5 minut, zanim sięgniesz po nóż, przeczytaj NASZ ARTYKUŁ. A potem przemyśl, jaki środek do golenia byłby dla jajek najlepszy. My oczywiście polecamy Ci nasz sprawdzony trymer OvO MEN. To gwarancja, że nie zrobisz sobie krzywdy. Nawet jeśli będziesz przycinał włosy na jajkach ze stoperem w ręku. Okoliczności golenia na szybko też przewidzieliśmy, tworząc trymer. 

 

Plusy golenia jaj pokazują, że warto. 

Nie musisz zawsze być gładki jak niemowlak. Przestańmy wprowadzać się w niezdrowe kompleksy. Krótki zarost też jest jak najbardziej w porządku. Partnerka naprawdę nie wyjdzie z sypialni z obrażoną miną. Liczy się chwila, podniecenie j umiejętności. Stan ogolenia Twojego penisa zostaje zepchnięty na dalszy plan. Jednak dla Twojej higieny, lepszego przepływu powietrza i mniejszej ilości potu, czasem warto skosić trawnik.