Golenie jaj – jak ogolić perfekcyjnie swoje jaja?

Golenie jaj - jak ogolić perfekcyjnie swoje jaja? | OvOMen.com

Jak golić jaja, by były perfekcyjnie gładkie?

Jara cię gładka powierzchnia? Chcesz przesunąć palcami po jajach i powiedzieć: wow, ale poślizg? 

Jaja nie są tak mocno owłosione, ale małe włoski, które drapią skórę, mogą być uciążliwe. Nieogolone miejsca wpływają również na zapach, gromadzą się tam wolne zarodniki, pot i martwy naskórek. Niestety golenie jaj wymaga od nas precyzji. W końcu jaja są nam bardzo bliskie i przydatne do wielu czynności. 

Zastanawiasz się, czy golenie jaj na zero nie czyni z Ciebie gorszego sortu? Spytaj swoją partnerkę, co myśli o Twoich szlachetnych kędziorkach. Badania pokazują, że 90 procent kobiet lubi, gdy mężczyzna ma ogolone miejsca intymne. A więc może poprawić komfort życia seksualnego i skorzystać z krótkiego poradnika jak ogolić perfekcyjnie swoje jaja, by…

i jaja, i właściciel byli szczęśliwi?

 

Jak golić jaja? Cóż…

Golenie jaj to jazda bez trzymanki – nie oszukujmy się, ale to najważniejsze miejsce intymne na ciele mężczyzny. Jeden nieuważny ruch i można nieźle się zranić. Skóra w tym miejscu jest wrażliwa oraz pełna tekstury, co może przekładać się na komfort i precyzje golenia. Co zrobić, by golenie jaj było precyzyjne i całkiem przyjemne? Aby unikać podrażnień, wystarczy, że zastosujesz się do prostych zasad, które pomogą w Twojej codziennej pielęgnacji klejnotów. 

Gotowy? No to zaczynamy, ale najpierw…

 

Wybierz odpowiednie narzędzia

Nie tylko technika, ale i narzędzia używane podczas golenia są szalenie ważne. Do najpopularniejszych z nich należą zwykle maszynki, co niestety nie jest najlepszą opcją dla naszych jaj. Jeśli chcesz, żeby golenie jaj przebiegło bezboleśnie i perfekcyjnie, lepiej użyć trymera, zaprojektowanego specjalnie z myślą o goleniu miejsc intymnych, lub maszynki jednorazowej, najlepiej z jednym ostrzem. Jeśli chcesz uniknąć podrażnień i wrośniętych włosów, zainwestuj w porządny trymer. Taki trymer pozwoli Ci uzyskać perfekcyjną gładkość i w przeciwieństwie do maszynki, nie podrażni Twoich jaj.

 

Weź prysznic i namocz jaja.

Narzędzie upiększające wybrane? Dobrze, to teraz odpręż się podczas kąpieli i namocz porządnie swoje skarby. Taki prosty trick pozwoli na odpowiednie nawilżenie, zrelaksowanie skóry i otworzenie mieszków włosowych, przez co golenie będzie łatwiejsze. 

 

Zastosuj kosmetyk do golenia, np. olejek.

Jaja to nie pacha, są delikatne i wymagają delikatnego traktowania. Użyj olejka, pianki lub innego specyfiku przeznaczonego do golenia. Posmaruj je dokładnie, żeby uniknąć podrażnień. 

 

Rozciągnij jaja!

Mini joga dla jaj. Tak dobrze słyszysz, Rozciągnij skórę do góry, by dokładniej widzieć włosy. Nieregularna skora na jajach może przeszkodzić w naszym planie gładkich jajek. Naprężona skóra to maksymalny komfort i precyzja podczas golenia, plus mniejsze ryzyko skaleczenia.

 

Wolno znaczy dokładnie.

Dokładnie tak, jak napisaliśmy. Nie spiesz się i rób to powoli. Naprawdę. Gól włosy z włosem, a nie pod włos, żeby uniknąć podrażnień. Spłucz maszynkę i nałóż ponownie krem, jeśli chcesz wprowadzić drobne poprawki. Nie suń maszynką po jajach na sucho. Nie warto.

 

Zimna woda zdrowia doda. 

Zimna woda ochłodzi jaja i zamknie cebulki włosów, żeby nie były podrażnione. Przy okazji zmniejszy zaczerwienienie. Idealne połączenie, a jaki relaks!

 

Zabalsamuj jaja. 

Robota skończona. Masaż jajek chłodzącym specyfikiem dopełnia naszego rytuału. Pamiętaj o nim szczególnie, jeżeli masz skłonność do podrażnień.

 

I jak się udało? Mamy nadzieję, że krótki poradnik o tym, jak ogolić perfekcyjnie swoje jaja, w prosty sposób przekazał Ci podstawową wiedzę, jak zadbać o swoje jaja. A teraz maszynka w dłoń i do dzieła. Poczuj chłodny powiew na jajach i zachwyt partnerki, czy zobaczy Twoje dzieło.

 

Przeczytaj także: Czy golenie jaj jest seksi?