Kremy do depilacji intymnej dla mężczyzn

Kremy do depilacji intymnej dla mężczyzn - czy warto? | OvOMen.com

Kremy do depilacji intymnej dla mężczyzn – czy warto używać?

Już dawno temu przestaliśmy uważać, że dbanie o siebie jest mało męskie. Idziemy w stronę pielęgnacji ciała i otwarcie o tym komunikujemy. Na rynku kosmetyków dla mężczyzn pojawiło się też kilka propozycji do golenia miejsc intymnych. Pierwszym wyborem pozostają nadal maszynki jednorazowe z wieloma ostrzami. Nie jest to najlepszy pomysł dla naszych jaj, ponieważ to właśnie maszynkami najłatwiej się zranić. Mamy też trymery i golarki, przeznaczone do (zazwyczaj) całego ciała. Jest to lepsza opcja niż wosk, bo wiadomo, jajka i wosk do depilacji mogą zwiastować tragedię i co najmniej męskie łzy. 

I na końcu listy królują kremy do depilacji. Chemiczny związek, bezboleśnie usuwający włosy w domowym zaciszu. Na pierwszy rzut oka, kremy do depilacji wydają się złotym strzałem – dokładnie golą jajka, nie musisz używać żyletki i są stosunkowo tanie. Czy na pewno? 

 

Jak działa krem do depilacji miejsc intymnych dla mężczyzn? 

Krem do depilacji usuwa włosy na poziomie poniżej skóry, więc efekt utrzyma się dłużej niż w przypadku mechanicznego usuwania włosków. 

Nawet gdy włosy odrosną, będą miały osłabione mieszki włosowe, co oznacza w skrócie, że będą mniej widoczne i delikatniejsze. 

 

Plusy kremów do depilacji dla mężczyzn.

Na plus jest na pewno prostota działania. Nakładasz krem, odliczasz czas i gotowe. Gładkie jaja w kilka minut. O nic się nie martwisz, niczym nie przejmujesz. Żyjesz jak w bajce, zanim nie odrosną i znowu nie będziesz musiał kłaść na nie kremu. 

 

Co może pójść nie tak?

Nie każdy zna się na zegarku, ale powtórzymy to. Jeśli na opakowaniu jest napisane, że 5 minut, to nie przesadzaj i po 5 minutach leć zmyć specyfik. Chemiczne usuwanie włosów ma to do siebie, że substancje czynnie mogą być dla nas drażniące. 

Przy okazji, pamiętaj, że nie każde jaja lubią chemikalia. Jeśli zdecydowałeś się pozbyć się włosków za pomocą kremu, przeprowadź próbę alergiczną. Nałóż małą ilość kremu w zasłonięty kawałek skóry i poczekaj chwilę, by zobaczyć czy nie wystąpiła reakcja alergiczna. Nikt nie chce obudzić się w środku nocy z napuchniętymi jajami i jechać do szpitala. 

 

Jeśli nie krem, to co mi pozostaje?

Warto spróbować kremu do depilacji, by efekt gładkiej skóry utrzymał się dłużej. Jeśli jednak silnie reagujesz na środki chemiczne, lepiej odpuścić. Postaw wtedy na mechaniczne usuwanie włosów, delikatną maszynką lub bezpiecznym trymerem. Wtedy będziesz mieć pewność, że nie podrażnisz swojej skóry.

 

Sprawdź inne porady o depilacji miejsc intymnych u mężczyzn na naszym blogu